Wspaniałe światy gier komputerowych

Dawniej gry komputerowe były dość prymitywne i niewiele się od siebie różniły. Z czasem jednak wykształcił się wyraźny podział, a obecnie można wskazać przynajmniej kilka różnych kategorii. Każda z nich ma swoich fanów, chociaż są oczywiście osoby preferujące więcej niż jedną kategorię. Ci, dla których najważniejsza jest ciekawa grafika i fascynujące uniwersum gry, z pewnością powinni sprawdzić Assassins Creed.

Trudno znaleźć recenzję ten gry, w której nie wytknięto by pewnych mankamentów. Ogólna jej ocena jest jednak zazwyczaj dość wysoka, do czego przyczyniło się głównie wspaniałe uniwersum, jakie udało się tutaj stworzyć. Akcja gry w większości toczy się pod koniec XII wieku na terenie dzisiejszych Palestyny i Izraela. Główny bohater, którym jest asasyński skrytobójca, przemieszcza się po tym obszarze w poszukiwaniu swoich ofiar.

Jego misja nie jest jakoś szczególnie skomplikowana, ponieważ musi on wyeliminować dziewięć postaci, aby w ten sposób zapobiec odbyciu się III wyprawy krzyżowej. Nawet jeśli kogoś nie przekonuje taki rodzaj zadań, to powinien sprawdzić tę grę, żeby zapoznać się ze stworzoną na jej potrzeby grafiką. W Assassins Creed znajdziemy historyczne miasta, takie jak chociażby Jerozolima. Ich wygląd, różnorodność i ogólny klimat panujący na ulicach są naprawdę fantastyczne.

Podczas rozgrywki warto więc skupić się nie tylko na wykonywaniu zleceń, ale również na „zwiedzaniu” tego fantastycznego uniwersum, które jest ułatwione dzięki wprowadzonym do gry rozwiązaniom – bohater może wejść praktycznie wszędzie, gdzie chce.