W baśniowym świecie gier

Ludzie szukają w grach komputerowych różnych rzeczy. Jedni zainteresowani są głównie grami strategicznymi, w których liczy się, przede wszystkim, umiejętność planowania i przewidywania. Inni oczekują po nich ciekawej rywalizacji, stanowiącej na przykład namiastkę tej, jaką znajdziemy w sporcie.

Są również tacy miłośnicy gier, których pasjonują wspaniałe krainy i interesujące przygody, jakie można przeżyć wcielając się w rolę wirtualnych bohaterów. Dla tej ostatniej kategorii graczy nie lada gratką są takie tytuły, jak chociażby Assassins Creed. Wspomniana pozycja nie jest z pewnością grą idealną.

Można na przykład przyczepić się do niektórych elementów fabuły czy też pewnej schematyczności widocznej podczas rozgrywki. Nie sposób jednak nie docenić przynajmniej kilku elementów składających się na jej atrakcyjność. Na szczególną uwagę zasługuje samo uniwersum gry.

Chociaż nie jest ono stworzone specjalnie na potrzeby tej produkcji – bo nie jest to fikcyjny świat – to jednak trzeba było ogromnego wysiłku twórców, żeby wyglądało ono tak, jak wygląda. Główną przestrzenią, po której porusza się bohater gry jest średniowieczna ziemia święta. Sposób, w jaki odtworzone zostały realia tamtych czasów jest naprawdę imponujący.

Każde z odwiedzanych miejsc jest nieco inne, ale wszystkie są przepiękne. W miastach panuje ciągły gwar, a na ulicach, aż roi się od przechodniów. Poruszając się bohaterem możemy dotrzeć niemal do każdego zakamarku, a także wejść w interakcję praktycznie z każdym napotkanym człowiekiem.