Sposób na oderwanie się od codzienności

Każdy z nas ma czasami dosyć monotonii dnia codziennego. Wszyscy mamy problemy oraz troski i czasami po prostu chcielibyśmy o nich na moment zapomnieć, przenieś się do innej rzeczywistości i zwyczajnie się zrelaksować. Możemy to zrobić na przykład dzięki grom komputerowym. Są osoby, które uważają gry komputerowe za prymitywną formę rozrywki, na którą nie warto marnować czasu. Trudno jednak obronić taką tezę, jeśli przyjrzy się bliżej przynajmniej niektórym tytułom, które w ostatnich latach ukazały się na rynku.

Stworzona na ich potrzeby rzeczywistość nierzadko jest tak atrakcyjna, jak ta, którą znajdziemy w literaturze czy w filmie. Dobrym przykładem jest tutaj gra Assassins Creed. Można znaleźć kilka defektów w fabule czy też w samym sposobie odbywania się rozgrywki w Assassins Creed. Trudno jednak cokolwiek zarzucić występującemu tutaj uniwersum. Jest to średniowieczny świat ziemi świętej, którą przemierza główny bohater, żeby zrealizować swoją misję.

Są to przede wszystkim piękne miasta, takie jak Akra czy Jerozolima, które zostały w grze wspaniale odtworzone. Jest to czasami barwny, czasami nieco mroczny świat, który jednak zawsze jest fascynujący. Dlatego też warto poznać wszystkie jego zakamarki, co jest akurat możliwe, ponieważ twórcy gry umożliwili graczom dotarcie niemal do wszystkich miejsc, jakie możemy tam znaleźć. Wirtualna rzeczywistość gier komputerowych jest przestrzenią, którą warto czasami odwiedzać. Można dzięki temu przynajmniej na moment zagościć w fascynującym świecie.