Niebanalne fabuły gier komputerowych

Dawniej rozbudowane i niebanalne fabuły znaleźć można było chyba tylko w literaturze i filmie. W dzisiejszych czasach do tej grupy z pewnością dodać trzeba również gry komputerowe. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby Assassins Creed.

Fabuła Assassins Creed łączy w sobie wątki z gatunku science fiction z wydarzeniami osadzonymi w historycznych realiach epoki średniowiecza. Głównym bohaterem jest tutaj postać z naszych czasów, która pozornie niczym się nie wyróżnia. Jest to młody człowiek, który zarabia na życie pracując jako barman.

W pewnym momencie odkrywa jednak swoje pochodzenie i przenosi się w czasie do XII wieku, żeby tam starać się wywrzeć w pływ na przebieg historii. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie odbyciu się krucjaty, która ma przynieść krwawe żniwo (chodzi o wydarzenia z roku 1191). Assassins Creed jest grą przygodową.

Pierwsza jej wersja ukazała się na rynku w 2007 roku i odniosła spory sukces. Potem oczywiście powstały kolejne jej wersje. W grze warto zwrócić uwagę nie tylko na interesującą fabułę, ale również chociażby na grafikę czy też przepiękny świat pięciu historycznych miast, po których porusza się bohater.

Oczywiście, tak rozbudowane i oryginalne fabuły w świecie gier nie są rzadkością. Szczególnie „przygodówki” wyróżniają się pod tym względem. Współczesny gracz nie jest już zainteresowany banalnymi scenariuszami i prostymi rozgrywkami.

Żeby go zadowolić, trzeba stworzyć naprawdę interesujące uniwersum oraz fabułę. Konieczne jest też doskonałe wykonanie, bez którego trudno jest osiągnąć sukces.