Kunsztowna grafika w Assasins Creed

Miłośników gier komputerowych można podzielić na kilka różnych kategorii, chociaż oczywiście są też tacy, którzy interesują się wszystkimi ich rodzajami. Z pewnością nie brakuje na świecie, w tym również w Polsce, osób preferujących gry przygodowe, w których znaleźć można wspaniałe krajobrazy i fantastycznie odwzorowane realia miast i wsi. Warto mieć na uwadze, że nie tylko fantastyczne światy są warte uwagi – również te historyczne mogą prezentować się nad wyraz okazale, o czym świadczą takie pozycje, jak Assassins Creed. Assassins Creed jest grą, której akcja dzieje się w ostatnich latach XII wieku na terenie dzisiejszych Palestyny i Izraela. Głównym bohaterem jest tutaj asasyński (stąd tytuł) skrytobójca, który stara się wyeliminować dziewięć postaci pragnących doprowadzić do odbycia się III wyprawy krzyżowej. Swoje zadania wypełnia w pięciu różnych miejscach, między innymi w Akrze i Jerozolimie.

Pokonuje on również przestrzenie pomiędzy nimi. Zdaje się, że największą zaletą omawianej pozycji jest przedstawiony w niej świat. Jest on barwny, niekiedy urokliwy, a w innych miejscach trochę niepokojący. Nie znajdziemy tam jednak przestrzeni, której grafika byłaby niedopracowana lub uboga. Twórcy Assassins Creed naprawdę się postarali podczas tworzenia uniwersum gry. Miasta, które odwiedza główna postać to coś więcej, niż tylko tło akcji.

Ogromną przyjemność może sprawić już samo ich „zwiedzanie”, któremu warto poświęcić nieco więcej czasu, żeby móc potem w pełni docenić kunszt twórców gry.