Interesująca gra

Trudno jednoznacznie ocenić, jakie gry komputerowe spośród tych, które ukazały się w ostatnich latach, są najlepsze. Nie sposób porównywać ze sobą na przykład gier strategicznych i sportowych, ponieważ trudno byłoby znaleźć dla nich wspólne kryterium oceny.

Można jednak z powodzeniem wskazać sporą liczbę pozycji, które można polecić graczom. Jedną z nich jest, bez wątpienia, Assassins Creed.

Omawiana pozycja nie jest wolna od mankamentów, jednak trzeba uznać, że ogólnie jest bardzo atrakcyjna. Znajdziemy w niej chociażby ciekawy pomysł na fabułę oraz, przede wszystkim, znakomitą grafikę.

Bohaterem gry jest młody człowiek wywodzący się z czasów nam współczesnych, który w przedziwny sposób przenosi się do XII wiek, aby tam wcielić się w rolę jednego ze swoich przodków, asasyńskiego skrytobójcę. Jego misją jest wyeliminowanie dziewięciu postaci, które zagrażają jego pobratymcom oraz nie dopuszczenie do odbycia się III krucjaty.

W grze pojawiają się historyczne postacie oraz miejsca, a cześć z przedstawionych w niej wydarzeń – chociażby wspomniana krucjata – faktycznie miały miejsce w przeszłości. Szata graficzna gry jest po prostu znakomita.

Największe wrażenie robią miasta, które odwiedza bohater. Są to tętniące życiem metropolie, odwzorowane w niemal doskonały sposób, które można swobodnie „zwiedzać”.

Warto zapoznać się z omawianą grą chociażby po to, żeby zobaczyć stworzoną na jej potrzeby grafikę. Nawet jeśli nie spodobają nam się inne elementy gry, to i tak nie możemy jej do końca źle ocenić.