Fabuła w grze komputerowej

Osoby, które w gry komputerowe grały tylko przed laty, a przez na przykład ostatnią dekadę nie miały z nimi nic wspólnego, mogłyby się dość konkretnie zdziwić, kiedy zobaczyłyby, jak wyglądają współczesne tytuły. Istotny jest nie tylko postęp techniczny, który łatwo było przewidzieć, ale również to, że współczesne gry potrafią mieć niesamowicie interesujące fabuły. Dobrym przykładem jest tutaj Assassins Creed, czyli przygodowa gra akcji, której pierwsza wersja na rynku ukazała się w 2007 roku.

Jej akcja toczy się w dwóch okresach czasowych – w XI i XXI wieku, czyli w czasach nam współczesnych. Głównym bohaterem jest zwykły barman, który nieoczekiwanie dowiaduje się ciekawych informacji o swoich przodkach, po czym przeistacza się w jednego z nich, aby w wiekach średnich starać się zapobiec odbyciu się jednej z historycznych krucjat. Jeśli taką fabułę przyjęto by w kinie, to raczej nie przyniosłoby to pozytywnego efektu.

W grze komputerowej, gdzie specyficzne scenariusze pojawiają się częściej, sprawdziła się ona jednak znakomicie. Dowodem na to mogą być chociażby przychylne recenzje czy też liczne nagrody, jakie omawiany tytuł otrzymał. Oczywiście, trudno narzekać na szatę graficzną i inne elementy gry.

Złośliwi znaleźliby z pewnością kilka mniejszych lub większych potknięć, jednak w ogólnym rozrachunku Assassins Creed trzeba ocenić pozytywnie. Gry, które posiadają tak ciekawą i oryginalną fabułę w dzisiejszych czasach nie są niczym dziwnym. W przeszłości były one natomiast zdecydowanie bardziej prymitywne.