Bajeczne światy gier komputerowych

Współczesne gry komputerowe tylko w niewielkim stopniu przypominają te pozycje, które były popularne chociażby w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku. Są one zdecydowanie bardziej rozbudowane, ciekawsze, no i oczywiście ładniejsze pod względem graficznym.

Niektóre z nich warte są sprawdzenia chociażby tylko po to, żeby móc zapoznać się ze stworzonym na ich potrzeby uniwersum. Dotyczy to nie tylko pozycji osadzonych w realiach science fiction czy też fantastyki, ale również tych, które stanowią odwzorowanie historycznej rzeczywistości.

Dobrym przykładem jest tutaj chociażby gra Assassins Creed. Akcja wspomnianej pozycji toczy się w średniowieczu, a konkretnie w końcowych latach XII wieku, kiedy to trwają przygotowania do III wyprawy krzyżowej.

Te krwawe wydarzenia z historii ludzkości nie są tutaj wspomniane przypadkowo, ponieważ właśnie one stanowią najważniejszy element fabuły gry. Jej główny bohater, asasyński skrytobójca, przemierza ziemię świętą w poszukiwaniu dziewięciu postaci, które ma wyeliminować.

Fabułę zostawmy jednak na dalszym planie i skupmy się na uniwersum gry. Prowincja ziemi świętej i historyczne miasta znajdujące się w jej obrębie składają się na podstawę uniwersum gry.

Miejsca te są bajecznie piękne i bardzo realistyczne. Twórcy gry postarali się o to, żeby każdy szczegół mógł cieszyć oko.

Warto również zwrócić uwagę na to, że świat gry jest dostępny niemal w stu procentach – naprawdę niewiele jest miejsc, do których bohater nie ma dostępu.