Assassins Creed

Twórcy gier komputerowych miewają bardzo interesujące pomysły na fabuły swoich tytułów. Najciekawsze zdają się być gry przygodowe z rozbudowanymi scenariuszami, chociaż również niektóre strategie zasługują na uznanie. Assassins Creed jest grą, którą zdecydowanie można zakwalifikować do ciekawych tytułów.

Chociaż jej fabuła może komuś wydać się dość absurdalna, to jednak nie sposób odmówić jej oryginalności. Akcja toczy się tutaj naprzemiennie w dwóch konkretnych okresach czasowych – w 2012 oraz 1191 roku. XII wiek był wiekiem krucjat i wspomniana data ściśle się z tym wątkiem łączy.

Podstawowym celem głównego bohatera gry, którym jest amerykański barman, jest zapobieżenie rozlewowi krwi „niewiernych”, czyli powstrzymanie orędowników krucjat. W grze wykorzystano realne przestrzenie (pięć historycznych miast) oraz wydarzenia historyczne. Oczywiście, nie zabrakło tutaj motywów rodem z literatury science fiction.

Wszystko to tworzy jedyną w swoim rodzaju fabułę, która została odebrana bardzo pozytywnie. Docenili ją zarówno krytycy, jak i gracze. Jak widać na wspomnianym przykładzie, współczesne gry komputerowe potrafią mieć naprawdę interesujące fabuły.

Assassins Creed nie jest jakimś wyjątkiem – istnieje wiele innych tytułów, które również można komplementować za scenariusz. W tym konkretnym przypadku również inne elementy składające się na atrakcyjność gry są warte wspomnienia. Można doszukać się tutaj niewielkich mankamentów, jednak ogólnie jest to naprawdę wartościowa pozycja.